Wycieczka w Góry Stołowe

środa, 7 czerwca 2017

W dniach 25-27.05. uczniowie klasy 3g i 2g wraz z opiekunami - ks. Mateuszem Dudą, Katarzyną Matras i Anetą Panną, wybrali się na wycieczkę do Ziemi Kłodzkiej. Pierwszego dnia zdobyliśmy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych oraz skalne labirynty na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych - Błędne Skały. Drugiego dnia udaliśmy się do perły w koronie Dolnego Śląska,  jednego z kompleksów podziemnego miasta hitlerowskiego wybudowanego w Górach Sowich Riese-Osówka. Drugą cześć dnia spędziliśmy zwiedzając przepiękny zamek Książ w Wałbrzychu na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, obejmujący trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Ostatni dzień naszej wycieczki był poświęcony zwiedzaniu stolicy Czech- Pradze, położonej w zachodniej części kraju nad rzeką Wełtawą. Do Bochni zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy      w niedzielny poranek.

Alicja, ucz. klasy IIg

poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość